Blog > Komentarze do wpisu

#4, czyli finał marzeń trójmiejskiego kibica - Asseco Prokom vs. Trefl

Już jutro zaczynamy finały PLK (czy TBL). Kto ma większe szanse na sukces?

Osobiście czekałem na ten moment od 3 lat, czyli od przeniesienia Asseco Prokomu Sopot (wcześniej Prokomu Trefla Sopot) do Gdyni i powstaniu przy okazji (czy reaktywowaniu) Trefla Sopot - Trójmiejski finał.

Dawno temu, bo w 2004 roku pierwszy raz poszedłem na mecz Prokomu Trefla Sopot w Eurolidze - była to przegrana z Efesem Pilsen. Lecz pamiętam, że zakochałem się wtedy w koszykówce, szczególnie, że w Hali Olivia panowała wtedy zupełnie inna atmosfera niż obecnie w Hali Gdynia na Eurolidze. Ba, taka atmosfera jak wtedy, nie panuje nawet na derbach Trójmiasta, nawet na Ergo Arenie, gdzie przecież zasiąśc moze ponad 10 tys. widzów. 

Od tego meczu nie opuściłem ani jednego spotkania sopocian w Eurolidze, aż do przeniesienia do Gdyni. Czerwiec 2009 był smutny, gdy się dowiedziałem o przenosinach. Czułem, że już nigdy nie będzie tak samo, a zaczną się podziały kibiców, a co najgorsze skończy się Euroliga na Olivii, bo przecież hala w Gdyni jest niby do niej przystosowana ...

Z perspektywy czasu uważam, że ten podział wcale nie był taki zły, jest dodatkowy smaczek tej rywalizacji w PLK. Teraz, jako kibic Trefla, mam nadzieję, że Sopocianom uda się obalić hegemonię Gdynian i , że to oni zostaną Mistrzem Polski anno domini 2012.

Kto ma jednak większe szanse na zwycięstwo? Serce mówi Trefl, rozum - APG. I oby wszystko trwało jak najdłużej, obyśmy mieli możliwość oglądania siódmego spotkania ...

MÓJ TYP : mimo wszystko APG 4:2, choć będę trzymał kciuki za Trefla z całego serca.

 

Maciek :) 

 

 

niedziela, 20 maja 2012, maciek_lan

Polecane wpisy